Ana içeriğe atla

Star Wars - The Clone Wars


Geçen sezon Darth Maul'un dönüşüyle vasat geçen bir sezonla dördüncü sezonunu noktaladı Star Wars - Clone Wars. Dart Maul'un dönmesiyle birlikte dark side kotasını bir hayli genişletti yapımcılar. Fakat bu karakterlerin hikayesini geliştirm
e konusunda oldukça vasat bir performans sergiliyorlar. Cumhuriyet tarafında zaten incir çekirdeğini bile doldurmayacak bir ilerleme kaydeden ekip, Dark side tarafında da her sezona yeni karakterler katıyorlar. Fakat bunların hikayelerini oluşturma ve ilerletme konusunda ise sezon içerisinde birkaç bölümlük performans sergiliyorlar. Her sezonu yirmiye yakın bölümle seyreden sezonun büyük kısımı "dolgu" bölümlerle ilerliyor. Hali hazırda; Count Dooku, General Grievous, Asajj Ventress gibi darkside karakterler varken ve bunlara sezonda daha çok dakika ayırmak varken sürekli yeni yeni karakterler eklemek dizinin dramatik yapısına da zarar veriyor. Özellikle Darth Maul'un geçen sezonla birlikle tekrar oyuna dahil olması bana senaryo gerekliliğinden çok ticari ve rating kaygılarıyla yapılmış bir hareket gibi gözüküyor. Umarım beşinci sezonla birlikte yapımcı ekip karakter sayısı zaten bol olan serinin karakter gelişimine ve serinin dramatik yapısına katkı sağlayacak bölümler ortaya koyarlar. Senaryo gerekliliği için eklenen her karakter tabi ki diziye farklı bir tat katıyor, fakat eklenen karakterlerin dizi içerisinde ilerleyememesi, bunun yanında Clone Wars senaryosunun da zayıf kalması biz fanları üzen bir gelişme oluyor. Sezon dolgu bölümlerle ilerliyor, arada şaşırtmak ve heyecanlandırmak için yapılan bölümler ise yetersiz kalıyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Aşk Üzerine; 10 Şarkı, 10 Alıntı, 10 Film,

10 – Lenny Kravitz "I Belong To You"

Alıntı; "Öyleyse onu seviyorsun," dedi, "Ondan korkuyorsun, çünkü o senden güçlü; ondan nefret ediyorsun, çünkü ondan korkuyorsun: Onu seviyorsun, çünkü onu kendi iraden altına alamıyorsun, ona hükmedemiyorsun. Sadece hükmedilemeyenler sevilebilirler." Yevgeny Zamyatin
Film: Lost Highway (1997)
9 - Nick Cave,Kylie Minogue - Where the wild roses grow
Alıntı; Kendi kendime sordum: 'Tüm hüzünlü temalar arasında, insanların evrensel kavrayışına göre en hüzünlü olan hangisidir?' belirgin yanıt 'ölüm' oldu. 'ne zaman?' diye sordum, 'Tüm temaların bu en hüzünlüsü en şiirsel hale gelir?' Daha önce oldukça ayrıntılı bir biçimde açıklamış olduğum gibi, burada da yanıt açıkça ortadadır. 'Güzellikle en yakın biçimde birleştiği zaman.' Şu halde, güzel bir kadının ölümü tartışılmaz bir biçimde dünyanın en şiirsel konusudur." Edgar Allan Poe
Film: Vertigo (1958)
8 - The Smashing Pumpkins - …

Chocolat

Erkan: Yemek filmlerini, seçtiğimiz film için uygun bulduğumuz konseptteki bir mekânda konuşmaya devam ediyoruz. Sıradaki filmimiz Lasse Hallström imzalı 2000 yapımı Chocolat… Chocolat filmi için Samet ile konuştuk. Kendinden biraz bahsedebilir misin?
Samet: Bir senesi mutfak, iki buçuk yılı satış olmak üzere lüks bir çikolata kafe zincirinde toplam üç buçuk yıl kadar çalıştım. Geçtiğimiz mayıs ayında çikolata üzerine uzmanlaşmak için istifa ettim. Önümüzdeki dönemde çikolata eğitimleri alacağım. Şimdilerde sipariş üzerine çikolata yapıyorum ve çevremdeki küçük ölçekli kafelerin çikolata menülerine yiyecek - içecek konusunda danışmanlık veriyorum.

Erkan:  Filme geçmeden önce biraz mekândan bahsetmekte fayda var sanırım. Maia Chocolates 2015 yılında kurulmuş, el yapımı çikolatalar üreten, Çengelköy ve Koşuyolu olmak üzere iki şubesi bulunan bir yer.  Filmdeki çikolatacıyla aynı ismi taşıyor. Çikolata konusunda bol çeşit sunuyorlar ve tasarım, sunum konusunda oldukça zarif bir zevkleri …

Io Sono L'amore - I am Love

Erkan:  Yemek filmlerini, seçtiğimiz film için uygun bulduğumuz konseptteki bir mekânda konuşmaya devam ediyoruz. Bu seriye Ratatuille ve Chef ile başlamıştık, sırada 2009 yapımı “I am Love” orijinal ismiyle “Io sono l'amore” var. Filme geçmeden önce dilersen ilk olarak mekânımız hakkında konuşalım biraz. Neden “Ravouna 1906”?Canan: 
Ravouna 1906, hem filmi konuşabileceğimiz hem de filmin konseptine uygun bir mekân araştırırken karşıma çıktı. Gurme-blogger arkadaşlarımın paylaşımlarından aşinaydım buraya. I am Love’da ki enfes görüntülerle örtüşebileceğini düşündüm. Ama beklentimin çok çok üzerinde çıktı.
Erkan: 
Art Nouveau tarzındaki binaya baktığınızda etkileniyorsunuz fakat dışarıdan hiç de muhteşem bir İstanbul manzarasına sahipmiş gibi gözükmüyor aslında (Gülüşmeler). 
Filmimiz 2009 yapımı ama ülkemizde 2011 yılında vizyon yüzü görebilmiş. Filmi yeni mi izleme fırsatı buldun yoksa daha önce izlemiş miydin?
Canan: 
Filmi ilk olarak 2011 yılında izledim. Bazı şeyler silikleşmiş ama…